Vaikščiojimas – sveika ir leidžia pasimėgauti grynu oru, tačiau kartais norint greitai pasiekti tolimesnius tikslus ar įgyvendinti planus vaikščiojimo gali nepakakti. Tokioje situacijoje sekantis žingsnis – susimąstymas – ,,kaip gerai dabar būtų turėti teises ir vairuoti mašiną“. Kad tokių problemų nebūtų dabar arba ateityje, pravartu turėti B kategoriją, kuriai paruoš vairavimo mokyklose organizuojami kursai.
*SVARBU – B kategorija leistina tik nuo 18 metų.
Pagalbininkas, norint vairuoti lengvąjį automobilį. Kriterijai, priskiriami šiai kategorijai:
- didžiausia leidžiama automobilio masė – 3500KG;
- vežama ne daugiau negu 8 keleiviai, į šį skaičių neįskaitant vairuotojo. Todėl galima vairuoti mikroautobusus iki 3,5 tonos svorio ir 8 keleivių;
- asmenys, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimus, gali vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime).
+ PRIEKABA
Džiugu, kad ties šiais dviem kriterijais B kategorija nesibaigia, nes prie automobilio taip pat gali būti prijungta ir priekaba, tačiau čia skiriasi sąlygos šiek tiek skiriasi:
Didžiausia priekabos leidžiama masė | 750KG |
Junginio (automobilio ir priekabos) didžiausia leidžiama masė | 4250KG |
Automobilio ir priekabos, kurios didžiausia leidžiama masė didesnė kaip 3500KG, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą valstybės įmonėje „REGITRA“ |
Ką galima vairuoti papaildomai turint B kategoriją?
- Galima vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius (AM kategorija).
- Galima vairuoti traktorius, kurių variklio galia iki 60 kW (galia nurodyta traktoriaus registracijos liudijime).
Nuo ko pradėti laikantis B kategoriją?
- Tereikia rasti gerą vairavimo mokyklą ir nusiteikti darbui. Patartina rinktis tą mokyklą, kurios mokiniai išlaiko egzaminus geriausiai.
Pravartu žinoti, kad teoriją galima laikyti ir eksternu (mokantis ją savarankiškai ir sprendžiant KET testus, dar kitaip vadinamus „bilietai“.).
Pasirinkus teorijos laikymą savarankiškai vairavimo kursai kainuos pigiau.
- Tam tikrą laiką pasimokius ir išmokus KET sekantis žingsnis – pravažiavimai. Pravažiavimams dažniausiai yra skiriama 30 valandų, jos išskaidomos į 15 pamokų. Juos organizuos vairavimo mokykloje dirbantis ir individualiai paskirtas instruktorius. Esant poreikiui, visada yra galimybė išsipirkti papildomus pravažiavimus.
- Vėliau seka teorijos ir praktikos egzaminų išlaikymas vairavimo mokykloje ir analogiški egzaminai „Regitroje“.
! Norint kuo sklandžiau išlaikyti egzaminus ir jaustis tvirtai, patartina KET testus spręsti kuo daugiau ir taip pat, esant galimybei, su vienu iš šeimos nariu (tėčiu arba mama, turinčiu B katerogijos teises) važinėti po gatves ir pratintis prie vairavimo.
BŪTINA NEPAMIRŠTI ant automobilio galinio stiklo (ar kitoje gerai matomoje galo vietoje), kairės pusės užklijuoti „M“ raidę, žymiančią, kad už vairo sėdi asmuo, kuris mokinasi vairuoti!
Tai reiškia, kad lankant B kategorijos kursus, turite teisę vairuoti su savo šeimos nariu, kuris turi didesnę nei 5 metų vairavimo patirtį. Automobilis, kurį vairuosite su šeimos nariu, turi būti pažymėtas M raide.