Šratasvydis (dar kitaip žinomas kaip StrikeBall ar Airsoft) – tai sportinis karinis žaidimas, kurio metu naudojami specialūs airsoft ginklai. Šios realistiškai atrodančios tikrų šaunamųjų ginklų kopijos šaudo plastikiniais rutuliukais (BB), o žaidimo metu yra naudojama speciali apranga ir ekipuotė. Airsoft žaidimas buvo sukurtas 1980 metais Japonijoje – tuo metu tai buvo viena iš priemonių karių treniruotėms, o šiandien airsoft turnyrai tapo ir populiariu aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdu.
Dėl per didelės pasiūlos – atrinkome 5 geriausius Airsoft ginklus, atsižvelgdami į:
- kainą;
- gamintojo dalių kokybę;
- viešus ginklo atsiliepimus, kuriuos jau išbandė kiti žaidėjai;
- modifikavimo galimybes;
- ir kitus kriterijus.
Geriausi Airsoft ginklai
1. VFC HK416 A5 AEG automatas
5/5
2. Tokyo Marui NEXT-GEN AK Storm
4.5/5
3. Specna Arms M4 RIS (SA-K02) replika
4/5
4. Umarex Glock 17 CO2 airsoft pistoletas
4/5
5. Umarex Heckler & Koch MP5 airsoft automatas
4/5
Airsoft ginklai – kas tai?
Airsoft ginklai yra skirstomi į kelis tipus:
- Vienašūviai – šio tipo airsoft ginklas užtaisomas prieš kiekvieną šūvį. Šie airsoft ginklai yra gana pigūs, nereikia naudoti elektros ar dujų, todėl šūvio savikaina yra nedidelė. Taip pat verta paminėti, kad vienašūviai ginklai yra galingesni nei tos pačios kainos elektriniai ginklai;
- Elektriniai (AEG) ginklai gali šaudyti pusiau automatiniu arba automatiniu režimu, jie yra naudojami su įkraunama baterija. Tokie ginklai gerai veikia šaltyje, o šūvio savikaina yra nedidelė;
- Dujiniai ginklai (Green Gass, GNB , GBB ir airsoft CO2 ginklai: šie ginklai naudoja suslėgtas dujas, gali būti pusiau automatiniai arba automatiniai, jie pasižymi dideliu galingumu. Šie ginklai šaltyje veikia prasčiau nei elektriniai.
Kokie Airsoft ginklų šratai naudojami žaidimo metu?
Šratasvydžio ginklai šaudo 6 mm skersmens plastikiniais šratukais (taip pat gali būti parduodami ir stikliniai arba metaliniai šratai, tačiau juos draudžiama naudoti žaidimo metu). Šratiniai ginklai taip pat gali būti naudojami ir šaudymui į taikinius (toks pasirinkimas netgi turi prašumų – jei snaiperis naudoja elektrinį ar dujinį ginklą, jo nereikia kas kartą užtaisyti). Šratiniai automatai ir pistoletai skiriasi savo galingumu – vieni jų kiaurai peršauna skardines ir gali palikti mėlynes, o kitų šratinės kulkos nepalieka jokių sužalojimų, tačiau akių apsaugas visada būtina naudoti.
*Žaidimo metu rekomenduojama mūvėti veidą ir visą kūną apsaugančią aprangą.
Kaip išsirinkti airsoft ginklą?
Pirmiausia reikės apsispręsti dėl ginklo tipo. Tai gali būti anksčiau minėti vienašūviai, elektriniai arba dujiniai airsoft šautuvai, kuriuos šiandien siūlo ne taip ir mažai skirtingų gamintojų. Puikiu pasirinkimu gali būti G&G, H&K, Scar ar kitų puikiai įvertintų prekinių ženklų šratiniai šautuvai. Rinktis puikiai žinomo gamintojo visuomet yra palanku – tokių airsoft ginklų taisymas dažniausiai kainuoja pigiau nei vadinamųjų „no name“ prekių (dažniausiai gaminamų Kinijoje).
Airsoft ginklai kaina
Airsoft ginklų kaina priklauso nuo įvairių veiksnių: pasirinktas šautuvo tipas (dujinis, elektrinis ar vienašūvis), ginklo gamintojas, ir t.t. Taip pat gali varijuoti ir skirtingų pardavėjų nustatyti įkainiai, todėl prieš pirkdami galite palyginti kainas.
Nuo kiek metų galima turėti airsoft ginklą?
Airsoft ginklus gali įsigyti tik pilnamečiai asmenys. Jei airsoft turnyre nori dalyvauti jaunesnis nei 18 metų asmuo, jis privalo turėti raštišką tėvų sutikimą.
Kur pirkti airsoft ginklus?
Visuomet rinkitės patikimą tokia įranga prekiaujančią parduotuvę, nes tik tuomet galėsite būti užtikrinti, kad airsofto ginklai atitiks saugumo reikalavimus. Renkantis prekybos vietą taip pat naudinga pasidomėti, ar čia parduodamos ir kitos prekės, tokios kaip kolimatorius, optika, duslintuvai ir kita papildoma įranga.